Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

 

Termin: 23.10.2007 – 1. spotkanie

Książka: Ewa Nowak „Kiedyś na pewno”

Liczba obecnych: 6 osób

 

 

Mamy już za sobą pierwsze spotkanie młodzieżowego klubu książki. Choć wypożyczono z klubu 10 książek, to na spotkanie nie przyszli wszyscy, którzy tak chętnie brali je do domu. Czytać może każdy, ale dyskutować o książce to zadanie znacznie trudniejsze. Młodzi ludzie mają do przełamania w tym miejscu dużo więcej niż dorośli czytelnicy. Młodzież to w naszym przypadku dziewczyny w wieku 12-15, no i my „młodzieżowi” bibliotekarze.

Bohaterkami książki „Kiedyś na pewno” są dziewczyny 18-letnie, wątpliwości mogła więc budzić grupa adresatów pisarstwa Ewy Nowak. Okazało się jednak, że nasi klubowicze znają inne książki autorki, czytały m.in. „Ogon kici”. W naszej rozmowie padały też stwierdzenia, że niewiele jest książek, które odpowiadałyby naszym nastoletnim czytelniczkom i rzeczywiście mówiły o ich rówieśnikach.

Książka Ewy Nowak została oceniona wysoko, choć niektóre z klubowiczek twierdziły, że poprzednie książki były lepsze. Czekają więc z niecierpliwością na „Rezerwat Niebieskich Ptaków”.