Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 Czytaj za darmo
2020-10-30

Zapraszamy mieszkańców Grudziądza do wzięcia udziału w akcji czytelniczej Czytaj PL! Świetne książki do czytania i do słuchania - w pełni za darmo, do końca listopada. Wystarczy pobrać aplikację Woblink, zeskanować kod QR na stronie czytajpl.pl i czytać!

Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych nagród.
12 książek dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków. W tym roku możemy przeczytać m.in.: "Zimowlę" Dominiki Słowik, wyróżnionej tegorocznym Paszportem Polityki; zbiór reportaży "Nie ma" Mariusza Szczygła, za którą autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Na fanów kryminałów i thrillerów czeka "Czarne morze" Karoliny Macios,  Arctowskiego "Zadra" Roberta Małeckiego, "Topiel" Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego "Głosy z zaświatów". Wśród autorów znajdziecie także pozycje Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl. Jest w czym wybierać!

Artykuł z instrukcją znajdziecie pod linkiem:

W 2020 roku do IV edycji CZYTAJ PL oficjalnie dołączyło blisko 30 miast, w tym Grudziądz, które lokalnie promują bezpłatny dostęp do 12 książkowych bestsellerów. W ubiegłym roku książki biorące udział w akcji przeczytało aż 50 000 osób. Czytaj PL dociera także do poza granice naszego kraju. I jest obecna w innych Miastach Literatury UNESCO, m.in. w Mediolanie, Manchesterze i Quebecu, a także wielu innych miastach na całym świecie,  w tym w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Organizatorem akcji Czytaj PL jest miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, Woblink oraz Instytut Książki. Grudziądz jest partnerem akcji.

Wydawcy udostępniający książki i audiobooki: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy.


Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1719056