Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz2019-02-15  Spotkanie autorskie z Moniką Wiśniewską
15 lutego w Filii nr 13 gościła Monika Wiśniewska, autorka książki "Polska dziewczyna. W pogoni za angielskim snem".

Monika Wiśniewska
urodziła się w Grudziądzu w 1979 r. Po kilku latach przeprowadziła się z rodziną do Chełmży. Jest nauczycielką języka angielskiego z tytułem magistra. Wyjechała do Anglii w roku 2004, krótko po tym, jak Polska weszła do Unii Europejskiej i zaczęła pracować od podstaw kariery zawodowej, aby w końcu zostać odnoszącą sukcesy specjalistką w dziedzinie rozwoju biznesu i marketingu. W roku 2018 napisała i wydała swoją pierwszą książkę "Polska dziewczyna. W pogoni za angielskim snem". W swoich wspomnieniach odważnie ujawniła trudną rzeczywistość, z którą miała do czynienia, gdy przybyła do Anglii jako emigrantka. Podzieliła się także niezliczoną ilością refleksji na temat życia, miłości i związków. Opisała w niej swoją podróż do samopoznania, wykorzystując przykłady z własnych doświadczeń życiowych, pokazując tym samym, że każdy może poczuć bezwarunkową miłość do siebie oraz cieszyć się spokojem ducha i szczęściem. Obecnie mieszka koło Windsoru w Wielkiej Brytanii.
Strona autorki:
https://monikawisniewskaauthor.com/
     

2019-01-24  Promocja książki Wiesława Hawełko
W czwartek 24 stycznia w Bibliotece Miejskiej przy ul. Legionów 28 odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Hawełko i promocja książki "Grudziądz, jakim go widzę". Książka to zbiór osiemnastu esejów, które przedstawiają głębokie przemyślenia i refleksje autora na temat małej Ojczyzny - Grudziądza.  

Wiesław Hawełko-Wizo - współtwórca Grudziądzkiej Spółki Literacko-Plastycznej "Trynka", założyciel Stowarzyszenia Grudziądzka Grupa Literacko-Kulturalna "ŚWIT", twórca Galerii "Wizo-Art", organizator wielu spotkań literacko-artystycznych, członek Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury i Koła Miłośników Dziejów Grudziądza. Na portalu społecznościowym prowadzi stronę "Wizo-czyta", której celem jest propagowanie czytelnictwa i korzystania z dóbr kultury. Wiersze publikował w prasie lokalnej i krajowej oraz w almanachach. Dotychczas wydał drukiem m.in.: "Fiksum dyrdum czyli w podskokach po gminie" (2003), "Słowa myślą kreślone" (2015), "To było wczoraj" (2017), "Po przedwieczny czas" (2017), "Grudziądzka Spółka Literacka Trynka. Remanent 84,85" (2018), "Cela" (2018).
     

2019-01-18  Wieczór autorski Sary Damaziak
18 stycznia w Filia nr 1 na Lotnisku gościła Sara Damaziak, rodowita grudziądzanka, obecnie mieszkająca w Trójmieście. Jest absolwentką filologii germańskiej. Jej największą pasją są języki obce i muzyka. Na co dzień pracuje w dziale finansowym jednej z gdańskich firm transportowych. W wolnym czasie dużo czyta i pisze własne historie.
Wieczór autorski zorganizowany w bibliotece był pierwszym spotkaniem autorki z czytelnikami. Sara Damaziak promowała swoją debiutancką powieść "Na pięciolinii słów", wydaną dzięki współpracy z Wydawnictwem Novae Res z Gdyni. Rozmowę z autorką poprowadziła Hanna Czerlińska, kierownik filii.
     
Internet Grudziądz
Odsłon: 1353850