Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta GrudzišdzNasze usługi

E-BOOKI ZA DARMO


LEGIMI

Legimi to platforma na której czytelnicy znajdą ponad 60 000 książek w formie cyfrowej – do czytania na tablecie, smartfonie, komputerze lub czytniku z systemem Android. Czytelnik po pobraniu z biblioteki kodu otrzymuje bezpłatny dostęp do wirtualnych zasobów Legimi.

Aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy:
- być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Miejskiej,
- zgłosić się po kod dostępu do gmachu głównego Biblioteki Miejskiej lub dowolnej filii,
- wejść na stronę www.legimi.pl/wimbp_b i założyć darmowe konto,
- wpisać unikatowy kod otrzymany w bibliotece,
- pobrać bezpłatną aplikację Legimi,
- zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.

W ramach jednego kodu można czytać na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


IBUK libra

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do elektronicznych publikacji z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona. Wśród e-książek znajdują się publikacje naukowe, książki z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz poradniki i słowniki. Dzięki tej usłudze czytelnicy mają możliwość korzystania z darmowego dostępu do ponad 1900 e-booków.

Aby skorzystać z elektronicznego zasobu, wystarczy:
- być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Miejskiej,
- zgłosić się po kod PIN, niezbędny do założenia konta na platformie, do gmachu głównego Biblioteki Miejskiej lub dowolnej filii,
- wejść na stronę www.libra.ibuk.pl i założyć darmowe konto,
- wpisać kod PIN otrzymany w bibliotece,
- znaleźć książkę, czytać na dowolnym nośniku.


ACADEMICA

Academica to bezpłatny dostęp do pełnotekstowych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej - monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz czasopism. Stale powiększane zasoby obejmują publikacje z domeny publicznej, jak i chronione prawem autorskim.

Korzystając z systemu elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych Academica użytkownicy Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu mają dostęp do publikacji, których nie ma w zasobach bibliotecznych w Grudziądzu, a ich sprowadzenie łączy się z kosztami i dwutygodniowym oczekiwaniem.

Ogólne warunki korzystania z systemu Academica:
- dostęp do systemu Academica możliwy jest na wydzielonym terminalu w Czytelni Głównej Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 (II piętro),
- z systemu mogą korzystać osoby zarejestrowane (bezpłatnej rejestracji dokonuje na miejscu bibliotekarz Czytelni Głównej),
- po zarejestrowaniu użytkownik otrzymuje: login (numer karty bibliotecznej) i hasło, dzięki którym zaloguje się na terminalu w czytelni,
- rezerwacji wybranych publikacji można też dokonać w dogodnym czasie na domowym komputerze,
- na terminalu systemu Academica, nie ma możliwości pobierania i drukowania publikacji chronionych prawem autorskim lub licencjonowanych.

Regulamin CWPN Academica:
https://academica.edu.pl/static/Regulamin-CWPN-Academica.pdf

KSERO

Usługi kserograficzne wykonywane są:
  • w sekretariacie Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00-14.30,
  • w Filii nr 7 przy ul. Chopina 33 w godzinach otwarcia placówki.
Ksero wykonujemy tylko ze zbiorów Biblioteki Miejskiej. Można także złożyć zamówienie na wykonanie kserokopii - do odbioru w uzgodnionym terminie.

CennikDRUKOWANIE

W każdej placówce Biblioteki Miejskiej czytelnicy mogą wykonać wydruk komputerowy.

CennikSKANOWANIE

Usługa skanowania dostępna jest za darmo w całej sieci Biblioteki Miejskiej tj. w Bibliotece Głównej oraz filiach bibliotecznych wyposażonych w odpowiednie urządzenia (skanery lub urządzenia wielofunkcyjne). Skanować można zbiory Biblioteki Miejskiej oraz dokumenty zewnętrzne.WYPOŻYCZENIA MIĘDZYBIBLIOTECZNE

Zamówienia na materiały z innych bibliotek można składać w Czytelni Naukowej (książki) oraz w Czytelni Czasopism (gazety, czasopisma). Sprowadzamy tylko takie pozycje, które nie są dostępne w naszej bibliotece. Koszty zamówienia materiałów bibliotecznych ponosi zamawiający. Więcej

Cennik


DOSTĘP DO INTERNETU

W Bibliotece Głównej oraz we wszystkich filiach bibliotecznych można nieodpłatnie skorzystać z Internetu.

W Bibliotece Głównej działa punkt darmowego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Dysponując laptopem, palmtopem, smartfonem, telefonem komórkowym wyposażonym w kartę Wi-Fi (802.11b/g) można w gmachu biblioteki skorzystać z dostępu do bezpłatnego bezprzewodowego Internetu.
Irlandzka firma Free-hotspot.com poprzez swego polskiego partnera Creatio Business Development (www.creatio.pl) zainstalowała w bibliotece sprzęt i oprogramowanie do hotspota. Biblioteka udostępniła swoje łącze internetowe. Użytkownicy w zamian za darmowe połączenie z Internetem oglądają przed każdym uruchomieniem sesji 30 sekund reklamy. O projekcie można dowiedzieć się więcej na stronach http://www.free-hotspot.com/find_home.htm.

Bezprzewodowy Internet dostępny jest również we wszystkich filiach.
Internet Grudziądz
Odsłon: 1691039