Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta GrudzišdzOd wydawnictw

Wydawnictwo Replika przekazało nam po kilka egzemplarzy dwóch powieści Marcii Willett: "Letni domek" oraz "Tydzień w zimie".


"Letni domek" jako pierwsze przeczytały klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Pracowników Biblioteki. Spotkanie odbyło się 13 października 2011 w Filii nr 3. Okazało się, że panie chętnie sięgały po książkę, by przenieść się do Rezydencji czyli posiadłości zamieszkałej przez Milo i Lottie, w której panuje gościnna, ciepła i spokojna atmosfera. I taki jest również klimat całej książki. Jak każda rodzina, tak i ta boryka się z pewnymi problemami, dylematami, a tu pojawia się także… pewna tajemnica. Książka Marcii Willett do końca trzyma nas w napięciu, ponieważ zagadka rodzinna zostaje rozwiązana dopiero pod koniec powieści.
"Letni domek" czytało nam się bardzo przyjemnie – lekki styl autorki, niespieszne tempo akcji, przepiękne opisy przyrody.
Polecamy na jesienne wieczory!
 
Odwiedź stronę Wydawnictwa Replika

Kolejne spotkanie na temat "Letniego domku" miało miejsce 19 stycznia 2012 roku. O książce dyskutował Dyskusyjny Klub Książki "Libra", który mieści się w Filii nr 3. Również w tym klubie powieść M. Willett zebrała same pochlebne opinie.

"Tydzień w zimie" to tytuł kolejnej powieści M. Willett, wydanej przez Wydawnictwo Replika. Książki dotarły do nas w kwietniu 2012. 5 lipca 2012 r. w Filii nr 3 na Strzemięcinie odbyło się pierwsze spotkanie na temat nowego tytułu autorki. Książka spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród czytelniczek. W swojej kolejnej sadze rodzinnej autorka splata losy kilku rodzin: Moud Todhunter, zmuszonej po śmierci męża Hectora sprzedać górską posiadłość Moorgate, jej niepogodzonej ze stratą matki pasierbicy Seliny, przyszywanej wnuczki Possy oraz nabywców wiejskiego domu w górach Melissy, jej brata i Roba Abbota. Są one ukazane na tle przepięknej, zimowej, kornwalijskiej scenerii.
Bardzo dobrze skonstruowana fabuła i dialogi wprowadzają nas w rodzinne tajemnice, których w powieści nie brakuje. Autorka ze znawstwem opisuje zawiłe stosunki rodzinne między macochą a pasierbicą, babką a wnuczką, Seliną a jej mężem, także między siostrą a bratem i dwojgiem nieszczęśliwie zakochanych w sobie w ludzi.
W odbiorze książki niemałą rolę odegrało też tłumaczenie autorstwa Agnieszki Podrucznej.

 
MARCIA WILLETT
Jako dziecko chciała zostać baletnicą. Od najmłodszych lat kochała książki, jednak nigdy nie wierzyła, że potrafi pisać. W końcu spróbowała. Dziś jest światowej sławy pisarką, której powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i sprzedane w milionach egzemplarzy. Marcia Willett jest doskonałą gawędziarką, co czyni jej książki jeszcze piękniejszymi. Jej bohaterowie wiedzą, jak radzić sobie z odwiecznymi problemami, które dotykają każdego z nas i których pokonanie wymaga niebywałej siły charakteru.
W 2002 roku autorka zdobyła nagrodę dla najpopularniejszego pisarza.

Internet Grudziądz
Odsłon: 1701774