Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta GrudzišdzInformacje o przetwarzaniu danych osobowych

Na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE–RODO, informujemy, że:

1. Administratorem danych osobowych jest Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego z siedzibą w Grudziądzu, ul. Legionów 28, e-mail: bibl@grudziadz.pl
2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: Aneta Graczyk-Grablis, e-mail: bibl.iod@grudziadz.pl
3. Pani/a dane będą przetwarzane w celu zapewnienia możliwości korzystania z zasobów biblioteki, w celach statystycznych oraz związanych ze zwrotem wypożyczonych zasobów biblioteki lub ich równowartości na podstawie zgody (podstawa prawna art. 6 ust.1 lit. a RODO).
4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich podania będzie skutkować brakiem możliwości korzystania z usług biblioteki.
5. Administrator danych osobowych może przetwarzać następujące dane:
- imię, nazwisko;
- PESEL;
- data urodzenia;
- numer telefonu;
- adres zamieszkania/ zameldowania;
- email.
6. Dane będą przetwarzane tylko tak długo, jak będzie to niezbędne do realizacji ustawowych obowiązków biblioteki. W sytuacji braku informacji od czytelnika o zaprzestaniu korzystania z usług biblioteki i braku zobowiązań dane zostaną usunięte po upływie 5 lat od ostatniej aktywności (wypożyczenia).
7. Pani/a dane nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
8. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
9. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
10. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.


Internet Grudziądz
Odsłon: 1690983